Ogłoszenia

Wielkanoc 2019-04-21

  1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, msze św. jak w niedziele. Ofiary z tacy będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. Próba dzieci ze świecami do I Komunii w środę o g. 16.3o.
  3. Nowenna do MBNP o g. 18.oo.
  4. Próba klas III i VIII do bierzmowania w czwartek o g. 18.4o.
  5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 15.oo.
  6. Msza św. dla pszczelarzy w przyszłą niedzielę o g. 12.oo.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia ofiary do puszek zbierzemy na cele dobroczynne. Przy wyjściu z kościoła polecamy nowy nr Pielgrzyma.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary złożone na pomoc świąteczną dla ubogich. Dziękujemy wolontariuszom Caritas za akcję przedświątecznej pomocy, z której skorzystało 17 rodzin i 36 osób samotnych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Triduum Paschalnego: ministrantom i lektorom, młodzieży oratoryjnej i Ślimakom oraz Domowemu Kościołowi; członkom ŻR i Honorowej Straży NSPJ oraz harcerzom ZHP i ZHR. Bóg zapłać za kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za życzenia i wszelkie dary do naszego domu.
  9. Przypominamy o możliwości przekazania 1% od podatku na organizację pożytku publicznego. Polecamy zwłaszcza Stowarzyszenie Nazaret działające przy naszej Parafii.
  10. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Ryszarda Mądrego. Dobry Jezu, …

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

Siostry i Bracia! Bracia Kapłani!

Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że po raz kolejny możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad złem, cierpieniem i śmiercią.

Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam usłyszeć – zwłaszcza jeśli przeżywamy trudne chwile – słowa, które według starożytnej homilii na Wielką Sobotę miał w otchłani od Chrystusa usłyszeć praojciec Adam – „Zbudź się, który śpisz! Nie po to bowiem cię stworzyłem, abyś pozostawał spętany w Otchłani. Powstań z martwych, albowiem jestem życiem umarłych. Powstań ty, który jesteś dziełem rąk moich. Powstań ty, który jesteś moim obrazem uczynionym na moje podobieństwo”.

Zmartwychwstały Jezus dzisiaj w serce każdego z nas wlewa nadzieję: Zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe, a zatem dobro jest silniejsze od zła, a zatem z Nim – moim Panem – mogę wyjść z tego wszystkiego, co mnie przytłacza, ogranicza, unieszczęśliwia. Chrystus do każdej i każdego z nas woła dzisiaj: „Powstań! Żyj!”.

Dzięki Jego łasce możemy żyć pięknie: przepełnieni miłością, głosząc Dobrą Nowinę i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze.

Wszystkim Wam życzę więc pięknego, Chrystusowego życia i ku temu z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna