Ogłoszenia

Wniebowstąpienie Pańskie 2017-05-28  

  1. We wtorek do wieczornego nabożeństwa dołączymy też modlitwę ku czci św. Filipa Neri naszego Patrona. Nowenna do MBNP w środę o g. 18.oo. 
  2. W I-wszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy za kapłanów i siostry zakonne oraz o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. 
  3. W I-wszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w domach od g. 9.oo. Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.oo. Spowiedź popołudniu od g. 17.oo do 18.oo. 
  4. W I-wszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o g. 8.3o. 
  5. Poprzez Staropolskie Bóg zapłać pragniemy wyrazić wielką wdzięczność organizatorom oraz dobrodziejom XVI Filipiady. Niech św. Filip za każde dobro duchowe i materialne odpłaca swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym. Zdjęcia z Filipiady można oglądać m.in. na stronie Stowarzyszenia Nazaret. 
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych po wieczornych Mszach św., a od czwartku w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację na nowy rok akademicki. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 8 lipca 2017 r. na rozmowę kwalifikacyjną umówioną wcześniej telefonicznie – (tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegóły na plakacie.
  8. W przyszłą niedzielę o g. 12.oo odprawi prymicyjną Mszę św. nasz parafianin ks. Sebastian Werra – filipin wyświęcony dla Kongregacji w Tomaszowie Maz. Zwyczajem jest, że ofiary z tacy składane na tej Mszy są darem uczestników dla Księdza Prymicjanta. Wspierajmy nowego kapłana serdeczną modlitwą.

ZAPROSZENIE BISKUPA DIECEZJALNEGO  NA ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE                  3 czerwca 2017 r.

Umiłowani Siostry i Bracia, Kochani Kapłani!

Przed nami uroczystość święceń kapłańskich, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla naszej diecezjalnej wspólnoty, radującej się z nowych kapłanów. W tym roku święceń prezbiteratu udzielę dziewięciu diakonom, których Pan powołał z Waszych rodzin i parafii, gdzie przyszli kapłani dojrzewali do decyzji oddania się na służbę Bogu.

Dziękuję zatem rodzinom oraz wspólnotom parafialnym za stworzenie atmosfery wiary, pomagającej w odkrywaniu powołania. Słowa wdzięczności za trud formacji składam również Księdzu Rektorowi, Moderatorom, Profesorom i Ojcom Duchownym naszego Pelplińskiego Seminarium.

Zachęcam wszystkich wiernych naszej diecezji, zwłaszcza starszych, chorych i cierpiących do otoczenia modlitewną troską przyszłych kapłanów, szczególnie w ostatnich dniach przygotowań do święceń.

Wszystkich Was – drodzy Bracia i Siostry – serdecznie zapraszam na uroczystość święceń kapłańskich w sobotę, 3 czerwca br. o godz. 11.00 do bazyliki katedralnej w Pelplinie.

Szczególne słowa pragnę skierować jeszcze do ludzi młodych, którzy rozważają w swoim sercu pójście za Chrystusem, aby głosić Ewangelię współczesnemu światu. Zapraszam Was – Młodzi Przyjaciele – do pozytywnej odpowiedzi na wezwanie Pana i wybranie drogi powołania. Nie bójcie się oddać waszego życia Jezusowi, który jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem.

Zatroskanym o powołania kapłańskie oraz wszystkim dobrodziejom naszego Pelplińskiego Seminarium z serca błogosławię.

+Ryszard Kasyna, Biskup Pelpliński