Ogłoszenia

3 n. adw. 16. 12. 2018

 1. Zespół Caritas naszej parafii będzie zbierał żywność i artykuły chemiczne dla ludzi ubogich – w poniedziałek i we wtorek od g. 17.oo do 18.oo w biurze przy zakrystii. Za wszystkie dary składamy Bóg zapłać.
 2. Zwracamy uwagę, że podczas rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę poranna Msza św. rekolekcyjna będzie o g. 9.oo. Wieczorne msze rekolekcji będą o g. 18.oo i 19.3o. Rekolekcyjne spotkania dla wszystkich dzieci razem z roratami w poniedziałek i środę o g. 16.3o. Młodzież klas III gimnazjum, VIII podstawowych, szkół średnich i starszą zapraszamy na g. 19.3o. Ofiary złożone w środę na zakończenie rekolekcji będą przeznaczone dla Kongregacji Filipinów na Świętej Górze w Gostyniu. Dziś o g. 15.3o zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne małżeństwa poszukujące i pragnące pogłębiać wiarę i swoje małżeńskie i rodzinne relacje, małżeństwa Domowego Kościoła i Oratorium Rodzin.
 3. Kilkunastu spowiedników we wtorek od g. 8.oo do 9.oo oraz od 16.3o do 18.oo, pomoże nam w spotkaniu z Chrystusem Miłosiernym. Łatwość wyspowiadania się w tym czasie niech nas zachęci, abyśmy nie odkładali sakramentu pokuty na inne dni, tym bardziej, że w dniach przedświątecznych nasi księża spowiadać będą w innych parafiach dekanatu.
 4. Chorych i starszych, których odwiedzimy z sakramentami świętymi w środę od g. 10.oo – należy zgłosić w zakrystii naszego kościoła.
 5. U pana organisty i kościelnego można zaopatrzyć się w opłatek. Przed głównym wejściem są również świece wigilijne: małe po 8 zł, duże po 15 zł. Przed kościołem można zakupić nowy nr Pielgrzyma.
 6. W piątek o g. 15.oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 7. Msza św. za ś.p. ks. Mariana Wichłacza w 16 rocznicę śmierci będzie w sobotę o g. 8.3o.
 8. Spotkanie opłatkowe członków ŻR i Honorowej Straży NSPJ odbędzie się w niedzielę 30 XII po Mszy św. o g. 17.oo. Prosimy o zapisanie się w zakrystii.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą tacę oraz za ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie świątecznej pomocy organizowanej przez Caritas.
 10. Za tydzień po Mszy św. o g. 10.oo i 12.oo dzieci z Koła Misyjnego SP2 będą rozprowadzać wigilijne sianko. Dobrowolna ofiara przeznaczona jest na pomoc misjonarce s. Elżbiecie Kowiel. Bóg zapłać.
 11. Przypominamy, że w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia nie będzie Mszy św. wieczornej o g. 17.oo.