Ogłoszenia

33 nz 2018-11-18

 1. We wtorek modlitwa za wstawiennictwem św. Filipa Neri o nowe powołania do Kongregacji Księży Filipinów.
 2. W środę Nowenna do MBNP o g. 18.oo.
 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 15.oo.
 4. Mszy św. odpustowej w parafii św. Katarzyny w sobotę 24 XI o g. 11.oo będzie przewodniczył Ks. Bp Diecezjalny Ryszarda Kasyna. Na Święto Patronki Miasta Ks. Proboszcz Krzysztof Gąsecki serdecznie zaprasza. 
 5. Za wszelkie ofiary na parafię i kongregację, a zwłaszcza za dzisiejszą tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Przed kościołem można nabyć nowy nr dwutygodnika Pielgrzym. Zwróćmy uwagę na artykuł „Gdzie oni są” informujący, że co roku w kraju i zagranicą jest zaginionych 19,5 tys. Polaków. Nasze wyobrażenie o świętości jest często dalekie od jej prawdziwego obrazu – warto zajrzeć do artykułu p.t. „Świętość w uśmiechu”.
 7. Wyjazd do Torunia na 27-rocznicę powstania Radia Maryja odbędzie się w sobotę 1 grudnia z parkingu przy naszym kościele o g. 7.oo. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach św.
 8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską na bezpłatny weekend pod nazwą „Czego pragniesz ?” w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017r. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą Pisma Świętego. Spotkanie ma służyć pomocą młodym w rozeznaniu drogi życiowej. Seminarium przyjmuje zgłoszenia drogą mailową: seminarium@diecezja-pelplin.pl lub telefonicznie: 58 536 17 62. Informacja jest na plakacie.
 9. Spotkanie dla młodzieży klas VII wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 10.oo.
 10. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Zapraszamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. na różaniec z wypominkami.
 11. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie zwraca uwagę, że w okresie jesienno-zimowym odnotowywany jest wzrost zatruć tlenkiem węgla zwanym także „cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny i nie ma smaku ani zapachu. Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu, tlenku węgla i przypomina o konieczności utrzymywania ich właściwego stanu technicznego.
 12. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Tadeusza Furtana i Emilię Cyrson. Dobry Jezu …