Ogłoszenia

2 n.adw. 2017-12-10

 1. We wtorek po wieczornej Mszy św. za wstawiennictwem św. Filipa Neri będziemy prosić o nowe powołania do naszej Kongregacji.
 2. W środę 13 XII Msza św. w rocznicę śmierci za śp. ks. Edwarda Zielińskiego i śp. ks. Kazimierza Szeligę o g. 8.3o. Nowenna do MBNP o g. 18.oo. 
 3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.oo.
 4. W trzecią sobotę grudnia zapraszamy na adorację krzyża ze śpiewami z Taize. Adoracja odbędzie się 16 grudnia o g. 20.oo. 
 5. U pana organisty i pana kościelnego można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny. Przed głównym wejściem do kościoła można zakupić świecę wigilijną: małą za 8, a dużą za 13 zł. Są jeszcze kalendarze na rok 2018 po 5 zł.
 6. 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą tacę na realizację naszego kościoła oraz za ofiary do puszek na Kościół katolicki na Wschodzie. Natomiast w przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na świąteczną pomoc organizowaną przez Caritas. Również w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach harcerze z ZHR i dzieci z Koła Misyjnego SP2 będą rozprowadzać wigilijne sianko. Dobrowolna ofiara z tej okazji będzie pomocą dla S. Elżbiety Kowiel misjonarki w Afryce oraz wsparciem harcerskiej formacji. 
 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach adwentowych: o g. 17.4o w Godzinkach i o g. 18.oo w Roratach. Na Roraty od poniedziałku do piątku zapraszamy zwłaszcza dzieci z lampionami.
 8. Zespół Caritas naszej parafii będzie zbierał żywność i artykuły chemiczne dla ludzi ubogich – za tydzień w poniedziałek 18 i we wtorek 19 grudnia od g. 17.oo do 18.oo w biurze przy zakrystii. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszym kościele w niedzielę 17 XII na wszystkich Mszach św. Rozpoczęcie rekolekcji dla młodzieży klas III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych na Mszy św. o g. 10.oo, a dla wszystkich dzieci szkoły podstawowej i klas II gimnazjalnych na Mszy św. o g. 12.oo. Program rekolekcji będzie wywieszony na plakatach na terenie naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi o. Michał Gawryluk z Zakonu Paulinów. Zachęcamy do modlitwy o błogosławieństwo dla rekolekcjonisty i rekolekcji.
 10. Już dziś przypominamy, że w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia, która w tym roku przypada w niedzielę nie będzie Mszy św. wieczornej o g. 17.oo.
 11. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Dimitra Szczerbę. Dobry Jezu