Ogłoszenia

2 n. adw. 2019-12-08

1. Na Nabożeństwo do MB Rozwiązującej Węzły zapraszamy dziś o g. 20.oo.

2. We wtorek po wieczornej Mszy św. za wstawiennictwem św. Filipa Neri będziemy prosić o nowe powołania do naszej Kongregacji. Natomiast Nowenna do MBNP w środę o g. 18.oo.

3. W drugi czwartek miesiąca Msza św. w intencji rodzin Ruchu Światło Życie o g. 18.oo.

4. W piątek 13 XII Msza św. w rocznicę śmierci za śp. ks. Edwarda Zielińskiego i śp. ks. Kazimierza Szeligę o g. 8.3o. Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.oo.

5. U pana organisty i pana kościelnego można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny. Przed głównym wejściem do kościoła są świece wigilijne po 8 i 15 zł. Są również kalendarze i książeczki z Nowenną do św. Jana Henryka Newmana po 5 zł.

6. W środę 11 XII odbędzie się oddawanie krwi przy ul. Gdańskiej w dawnej siedzibie PCK. Rejestracja od g. 9.oo do 12.oo. Serdecznie zapraszamy.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą tacę na nasz kościół oraz za ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. Natomiast w przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na świąteczną pomoc organizowaną przez Caritas.

8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach adwentowych: o g. 17.4o w Godzinkach i o g. 18.oo w Roratach. Na Roraty od poniedziałku do piątku zapraszamy zwłaszcza dzieci z lampionami, dzieci pierwszokomunijne i młodzież klas VII i VIII.

9. Rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Henryk Szwanke filipin z Gostynia rozpoczną się w naszym kościele w niedzielę 15 XII na wszystkich Mszach św. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji.

10. Informujemy, że w nocy z piątku na sobotę odszedł do Pana ks. kan. Ludomir Warnke. Przeżył niespełna 85 lat życia, a w kapłaństwie 62. Służył jako kapłan emeryt parafii św. Katarzyny i naszemu dekanatowi 12 lat. Różaniec za ś.p. ks. Ludomira będzie w niedzielę o g. 18.45, a w poniedziałek i wtorek o g. 18.oo. Msza św. wdzięczności i pożegnania będzie miała miejsce w kościele św. Katarzyny we wtorek 10 XII o g. 19.oo. Natomiast pogrzeb ks. kanonika odbędzie się w środę 11 XII o g. 11.oo w parafii Silno, w której był proboszczem przez 23 lata. Zmarłego kapłana oraz ś.p. naszego parafianina Franciszka Lis polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…