Ogłoszenia

16 niedz. zw. 2017-07-23 

  1. We wtorek z okazji wspomnienia św. Krzysztofa zapraszamy na Msze św. o g. 8.3o i 18.oo, po których nastąpi poświęcenie pojazdów. Msza św. imieninowa w int. ks. Krzysztofa we wtorek o g. 8.3o. 
  2. W środę Nowenna do MBNP o godz. 18.oo. W tym dniu za wstawiennictwem świętych Anny i Joachima – rodziców MB – módlmy się za rodziców, babcie i dziadków oraz najstarszych naszych parafian.
  3. W środę szczególnie zapraszamy na wieczorną Mszę św. prymicyjną, którą odprawi ks. Dawid Majda neoprezbiter z Kongregacji gostyńskiej. Prymicje niech będą okazją modlitwy o nowe powołania do filipińskich kongregacji. 
  4. Msza św. w intencji bytowskich policjantów zostanie odprawiona w piątek 28 lipca o g. 8.3o w kościele św. Katarzyny. Zapraszamy policjantów z rodzinami i wszystkich, którzy chcą ofiarować za nich swoją modlitwę.
  5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele w piątek o g. 15.oo.
  6. W dniach od 25 lipca do 31 sierpnia zostanie przeprowadzona w gminie Bytów IX Akcja „Stop pijanym kierowcom”. Organizatorami są: Urząd Miejski, Policja, Stowarzyszenie Nazaret oraz bytowskie parafie. W tym czasie policja przeprowadzi wzmożone kontrole kierujących pojazdami pod kątem trzeźwości i zażycia narkotyków.
  7. 28 Biegowa Pielgrzymka wyruszy(ła) z naszego kościoła dziś po Mszy św. o g. 8.3o. Uczestniczy w niej 24 pielgrzymów. Opiekunem duchowym pielgrzymki jest ks. Krzysztof Szary. Wszystkim Dobrodziejom składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę na rzecz Pielgrzymki i ogarniamy wdzięczną modlitwą. Pielgrzymka zakończy się w czwartek 27.07. na Jasnej Górze Mszą św. o g. 19.3o w Kaplicy Jasnogórskiej Pani i Apelem o g. 21.oo, który poprowadzi ks. Krzysztof Szary.
  8. Natomiast w sobotę 29 lipca po Mszy św. o g. 7.oo z kościoła św. Katarzyny wyruszy Piesza Pielgrzymka do Częstochowy z opiekunem ks. Krzysztofem Piątkiewiczem, która dotrze na Jasną Górę 13 sierpnia. Obie Pielgrzymki wspierajmy codzienną modlitwą. 
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na Kongregację i Parafię. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na budowę nowych kościołów.
  10. Pomorski przegląd chórów i zespołów seniorów, Bytów 2017” odbędzie się na bytowskim Placu ks. kard. Wyszyńskiego dziś o g. 14.oo. W Przeglądzie weźmie udział również bytowski chór „Złoty Kłos”.

ZACHĘTA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

DO UDZIAŁU W PIESZEJ PIELGRZYMCE NA JASNĄ GÓRĘ

Drodzy Diecezjanie!

W najbliższy piątek, 28 sierpnia wyruszy z Lęborka pierwsza grupa pielgrzymów pieszych na Jasną Górę. W kolejnych dniach siedem następnych grup z naszej diecezji: z Bytowa, Kartuz, Kościerzyny, Tczewa, Chojnic, Starogardu Gdańskiego i Świecia, rozpocznie pielgrzymią drogę do tronu Matki Bożej w Częstochowie.

W czasie tegorocznej pielgrzymki, której hasłem są słowa „Idźcie i głoście”, będziemy się modlić o Ducha Świętego i Jego dary dla Kościoła, Ojczyzny naszej, dla wszystkich wierzących. Pragniemy polecać Bogu szczególnie tych, którzy podczas pielgrzymki podejmują ważne decyzje, rozstrzygające o wyborze życiowej drogi, w tym również drogi powołania kapłańskiego i zakonnego.

Zachęcam Was Siostry i Bracia, młodzież oraz osoby dorosłe do uczestnictwa w tym pięknym i duchowym wydarzeniu. Nie bójcie się wyruszyć na pielgrzymi szlak! Jest jeszcze czas, aby podjąć decyzję i zapisać się u Księdza Proboszcza lub w wyznaczonych miejscach, by przeżyć te niezwykłe rekolekcje w drodze.

Tych Diecezjan, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak fizycznie: osoby zajęte pracą, a szczególnie chorych, osoby w podeszłym wieku, zapraszam do duchowej łączności z pielgrzymami, poprzez modlitwę oraz za pośrednictwem diecezjalnego Radia Głos.

W 100 rocznicę objawień w Fatimie i 300 rocznicę koronacji cudownego obrazu jasnogórskiego, niech radość pielgrzymowania będzie naszą odpowiedzią na miłość i opiekę, której każdego dnia doświadczamy od naszej Najlepszej Matki.

Organizatorom pielgrzymki, a zwłaszcza Księżom Przewodnikom, już dzisiaj dziękuję za trud kapłańskiego posługiwania. Wszystkim uczestnikom XXVI Pieszej Pielgrzymki Pelplińskiej na Jasną Górę udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wasz Biskup Ryszard