Ogłoszenia

7 niedziela zwykła 2020-02-23

1. Ostatnie trzy dni karnawału to czas wynagrodzenia Bogu za wszystkie grzechy. Kościół czyni to przez modlitwę przed wystawionym w NS Chrystusem. Dziś specjalne nabożeństwo przebłagalne po Mszy św. o g. 8.3o, 10.oo i 17.oo. Natomiast w poniedziałek i wtorek adoracja Chrystusa w NS od 9.oo do 10.oo i od 17.oo do 18.oo. W tym czasie zachęcamy do nawiedzenia kościoła i podjęcia modlitwy we własnych intencjach oraz rozpoczynającego się dzisiaj 54-go Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. 26 lutego – Środa Popielcowa. Obrzęd posypania popiołem na Mszach św. o g. 8.3o, 16.3o i 18.oo. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tych, którzy ukończyli 14 rok życia do śmierci oraz post ilościowy czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta, który obowiązuje od 18 – go do 60 – go roku życia. Popielec rozpoczyna okres Wielkiego Postu – czas zakazany dla wesel i zabaw. Ofiary złożone w tym dniu stanowią jałmużnę postną.

3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 15.oo. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o g. 16.3o, a dla starszych po Mszy św. o g. 18.oo. Przypominamy, że nabożeństwo drogi krzyżowej wpisuje się w przygotowanie klas VII i VIII do bierzmowania.

4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o g. 17.oo.

5. Próba do bierzmowania dla klas VIII w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 10.oo.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Przy wyjściu z kościoła można zakupić nowy numer dwutygodnika Pielgrzym.

7. Przypominamy o możliwości przekazania 1% od podatku na organizację pożytku publicznego. Polecamy Stowarzyszenie Nazaret oraz Caritas Diecezji Pelplińskiej. Kartki z numerem KRS wyłożone są na stolikach za ławkami. Wszystkim Dobrodziejom gorąco dziękujemy.

8. Ostatnio pożegnaliśmy śp. Mariannę Jaskulską, Jerzego Piepiórka, Gertrudę Kuik Studzińską i Emilię Maryniak. Dobry Jezu, …