Ogłoszenia

2 Niedz. Wielkanocy 2017-04-23 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy do kościoła o g. 15.oo na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji: o pokój na świecie i w Polsce.
 2. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Episkopatu Polski, dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim. Pomoc zostanie przekazana przez Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
 3.  Zbiórka do puszek na cele charytatywne w diecezji odbędzie się w przyszłą niedzielę. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W poniedziałek liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski. Zapraszamy na Msze św. o g. 8.3o i 18.oo.
 5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w kościele: I grupy w poniedziałek o g. 18.3o, a II grupy w środę o g. 18.4o.
 6. We wtorek Święto św. Marka Ewangelisty. Módlmy się w tym dniu o dobre urodzaje i błogosławieństwo dla pracy rolników. Do wieczornej Mszy św. dołączymy też modlitwę o powołania za wstawiennictwem św. Filipa Neri.
 7. We wtorek w piątą rocznicę śmierci bpa Jana Bernarda Szlagi, o godz. 18.00 w katedrze w Pelplinie zostanie odprawiona Msza św. i pobłogosławiona krypta biskupów pelplińskich przez biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasynę. 
 8. W środę Nowenna do MBNP o g. 18.oo.
 9.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 15.oo.
 10. Organizowany po raz pierwszy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego odbędzie się 30 kwietnia. To ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku będą to cytaty z „Listu św. Pawła do Galatów”.
 11.  W przyszłą niedzielę o g. 15.oo zapraszamy do kościoła na Nabożeństwo Koronki Miłosierdzia Bożego z rozważaniami na podstawie Listu do Galatów.
 12. Przed kościołem polecamy nowy numer Pielgrzyma dla dorosłych. Polecamy zwłaszcza artykuł „Śpieszył się kochać ludzi” o ks. Janie Kaczkowskim. Tematem numeru jest tekst zatytułowany „Zanurzeni w Słowie” zawierający kilka praktycznych wskazówek, w jaki sposób korzystać z Biblii, żeby pogłębić swoją relację z Bogiem.
 13. Ostatnio pożegnaliśmy ś.p. Kazimierza Gierszewskiego. Dobry Jezu …